O Zjeździe Absolwentów – 14 czerwca 2014 r.

Zespół Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie to szkoła z tradycjami, dla której zawsze ważni byli jej uczniowie.

14 czerwca 2014 roku w Technikum w Czarnocinie odbył się Zjazd Absolwentów z okazji 90-lecia powstania placówki. Szkołę opuściło około 6000 tysięcy absolwentów. Był to już czwarty zjazd w ostatnich 20 latach jej istnienia (pierwszy miał miejsce w 1994 roku).

Obchody uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Czarnocinie.

Dalsza część jubileuszu odbyła się przed pięknie udekorowanym budynkiem szkoły.

Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, absolwenci, uczniowie, byli i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły. Ważnym elementem uroczystości było wprowadzenie dwóch pocztów sztandarowych, w których znaleźli się absolwenci szkoły i obecni uczniowie. Z okazji jubileuszu została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica, zakupiona przez absolwentów.

Pan Grzegorz Szewczyk, dyrektor szkoły, w swym przemówieniu przedstawił najważniejsze wydarzenia ostatnich dziesięciu lat, ukazał różnorodne działania w sferze edukacji. Podkreślił przywiązanie szkoły do tradycji, a także krótko przedstawił dorobek szkoły, sukcesy uczniów oraz rozwój szkoły w ostatnich latach. Zaproszeni goście, w swych przemówieniach, przekazali wiele ciepłych słów, podkreślali znaczenie Technikum w Czarnocinie, składali życzenia i pamiątkowe podarunki.

Na zakończenie części oficjalnej odbyły się występy dwóch, pięknie śpiewających dziewcząt: absolwentki 2013 Anny Kozub i uczennicy z klasy pierwszej Aleksandry Kotyni.
Zaprezentowały się także, zaprzyjaźniony ze szkołą, zespół "Ludowa Biesiada" oraz młodzieżowa orkiestra z Czarnocina.

Po części oficjalnej absolwenci mieli czas na wspomnienia, wspólny posiłek, spotkania w klasach.
Można było zwiedzić szkołę, zobaczyć jak się zmieniła. Dla zwiedzających przygotowane były liczne ekspozycje, gazetki, wystawy. Szczególnym powodzeniem cieszyły się stare kroniki, dzięki którym absolwenci mogli znowu wrócić do czasów szkolnych. Wspomnienia trwały do późnych godzin wieczornych.

Ten piękny dzień zakończył Bal Absolwentów, który przeniósł wszystkich uczestników w najpiękniejsze czasy – lata ich młodości. Na balu bawili się wspólnie absolwenci różnych roczników. Widok ten był wzruszający i podniosły.

W jubileuszu wzięło udział około 500 osób, co najlepiej świadczy o randze uroczystości i o znaczeniu szkoły dla jej uczniów. Można jedynie podziękować wszystkim za udział w pięknym święcie i mieć nadzieję, że spotkamy się znowu za 10 lat, kiedy szkoła będzie obchodziła jubileusz 100-lecia swojego istnienia.

Zespół Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie to szkoła na miarę nowych czasów: z tradycjami a nowoczesna, otwarta, z cudowną rodzinną atmosferą, o której się nie zapomina nawet po latach.
ZOBACZ: Galeria zdjęć:

Zjazd absolwentów – część 1 – przed uroczystością

Zjazd absolwentów – część 2 – Msza Święta w kościele parafialnym w Czarnocinie

Zjazd absolwentów – część 3 – uroczystości jubileuszowe przed budynkiem szkoły

Zjazd absolwentów – część 4 – spotkania absolwentów, zwiedzanie szkoły

Zjazd absolwentów – część 5 – bal absolwentów

Zaproszenie na Zjazd Absolwentów

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców

Zespołu Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie

oraz Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów

informują,

że 14 czerwca 2014 roku odbędą się w szkole uroczystości

90 – lecia jej istnienia,

połączone ze Zjazdem Absolwentów wszystkich roczników.

Szanowni Absolwenci!

Warto po latach spotkać się z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy, z nauczycielami i Waszą szkołą.

"Pogawędzimy sobie nieco,
Z kart wyczytamy, co nas czeka,
Starzy znajomi skądś przylecą,
Może się uda nie narzekać".
A. Sikorowski

Zapraszamy.

Program uroczystości:

Część I
11.00 – 12.00 – rejestracja uczestników uroczystości i pobranie materiałów pamiątkowych oraz talonów na posiłek
12.00 – msza św. w kościele parafialnym w Czarnocinie
13.00 – 14.30 – uroczystości jubileuszowe przed budynkiem szkoły
14.30 – 15.30 – gorący posiłek w punktach gastronomicznych na terenie parku
15.30 – 18.00 – spotkania poszczególnych roczników, zwiedzanie szkoły
18.00 – 19.00 – przejście do restauracji "Bachus", Czarnocin ul. Główna 158.

Część II
19.00 – 5.00 – gorący posiłek z przystawkami, a następnie bal absolwentów.
Można zadeklarować również uczestnictwo osoby towarzyszącej (opłata taka sama jak dla absolwenta).

Koszt uczestnictwa:

• w części I – 60 zł od osoby,
  • w części II – 40 zł od osoby.

Cały czas będzie możliwość korzystania, za dodatkową opłatą, z oferty kulinarnej restauracji "Bachus".

Restauracja dysponuje też miejscami noclegowymi. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 607 443 781.

Wpłaty prosimy przesyłać na konto Powiatowego Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Maz. Filia w Czarnocinie numer 51 8985 0004 0081 0895 1818 0001

adresat: Jacek Orlicz, Grażyna Winciorek, 97-318 Czarnocin,

tytuł przelewu: Zjazd Absolwentów 2014 wraz podaniem imienia i nazwiska (kobiety również panieńskie) oraz roku ukończenia szkoły

do dn. 30 kwietnia 2014 r.

Zapisy na zjazd, uczestnictwo w:
- I części zostały przedłużone do 9 czerwca 2014 r.
- II część tj. bal – KONIEC zapisów na bal!!! Lista zamknięta.

Czy Ty drogi absolwencie już się zdecydowałeś?
Wiele osób już to zrobiło i liczy na to, że się z Tobą spotkają podczas zjazdu.
Czas się zapisać!!!

Wymienione wyżej osoby zostały upoważnione przez Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów do założenia powyższego konta bankowego.

Informacji udziela też sekretariat szkoły. Telefon (44) 616 51 23.